APO-CETIRIZIN 10 MG

Volně prodejný lék


Lék proti alergii. Zmírňuje nosní, oční i kožní příznaky alergické rýmy a kopřivky, mezi které patří především rýma, kýchání, pálení očí, slzení či kopřivka.

Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Lék k vnitřnímu užití. Účinnou látkou je cetirizini-dihydrochloridu. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem.

Příbalový leták

APO-CETIRIZIN 10 MG je lék proti alergii. Zmírňuje příznaky celoroční i sezónní alergické rýmy a kopřivky.

APO-CETIRIZIN 10 MG tedy konkrétně pomáhá zmírnit nosní, oční i kožní příznaky alergie, mezi které patří především rýma, kýchání, pálení očí, slzení, kopřivka. Účinek APO-CETIRIZINu přetrvává 24 hodin.

Účinnou látkou je cetirizini-dihydrochloridum v síle 10 mg.

 

Alergie je imunopatologický stav neúčelné obrany organizmu vůči zevním antigenům. Alergie trápí 20 až 30 % dětí a 10 až 20 % dospělých. Nejlepší obranou proti alergii je vyhýbání se alergenu (pylu, prachu, roztočům, plísním apod.). Druhým způsobem je léčení příznaků alergie pomocí antihistaminik, tedy například pomocí léku APO-Cetirizin.

Děti ve věku 6 až 12 let by měly užívat polovinu tablety dvakrát denně. Pro dospělé a dospívající od 12 let není třeba denní dávku rozdělovat a tak stačí 1 tableta jednou denně.

Lék APO-CETIRIZIN 10 MG je dostupný v baleních po 10 potahovaných tablet. Tablety mají půlící rýhu a jsou zhotoveny v ergonomickém oválním tvaru pro pohodlné polykání.

APO-CETIRIZIN 10 MG je k dostání v široké síti lékáren a také v internetových obchodech jako například:

Balení Dostupná balení - obrázek pro první eshop Dostupná balení - obrázek pro druhý eshop Dostupná balení - obrázek pro třetí eshop
10 tablet Koupit Koupit