APO-IBUPROFEN 400 MG

Volně prodejný lék


Oblíbený kanadský ibuprofen, který uleví od bolesti hlavy, zubů, zad, kloubů i menstruační bolesti, snižuje horečku a tlumí projevy zánětu. V malých oranžových tabletách!

Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofenum. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem.

Příbalový leták

APO-IBUPROFEN 400 MG je volně prodejný lék, který obsahuje léčivou látku ibuprofen.

APO-IBUPROFEN 400 mg zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Užívá se zejména při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí. Dále se užívá například při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních či jako doplňková léčba hořečnatých stavů u jiných onemocnění.

Ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně.

Kromě kanadského receptu na bolest ve formě APO-Ibuprofenu 400mg Kanada představila další skutečně objevné vynálezy:

žárovka - První elektrické světlo v našich zemích měl Robertův cukrovar v Židlochovicích, jeden z nejmodernějších podniků té doby. Zde se rozsvítila žárovka již v roce 1880. První divadlo s vlastním elektrickým osvětlením na evropské pevnině mělo Brno – Mahenovo divadlo bylo otevřeno koncem roku 1882. Elektrické osvětlení v Národním divadle bylo zadáno v roce 1883. Kanadští vynálezci Henry Woodward a Mathew Evans vynalezli a v roce 1874 patentovali žárovku, v roce 1879 pak patent prodali známému Thomasi Edisonovi.

zip - Ve třicátých letech byla úspěšná kampaň propagující zip na dětském oblečení jako vedení k samostatnosti. Zip byl nabízen jako alternativa, která usnadňuje malým dětem oblékání a svlékání. V roce 1937 zip definitivně zvítězil v tzv. "bitvě o poklopec", francouzští designéři ho navrhli jako alternativu k zapínání na knoflíky. Švédský inženýr Gideon Sundback, který žil v Kanadě a následně v USA, přišel roku 1913 s jednoduchým, ale geniálním řešením zipu, který se používá dodnes.

telefon - Na dovolené v roce 1874 v Ontariu Bell sestrojil ušní fonoautograf. Použil stéblo sena a ucho mrtvého muže. Když Bell mluvil do ucha, stéblo přenášelo zvukové vlny. Bell začal uvažovat o přenosu zvukových vln elektřinou. Druhého června 1875 se mu poprvé podařilo elektricky přenést tón. Princip telefonu byl na světě. O devět měsíců později udělal technická zlepšení, která umožňovala přenos lidské řeči. Alexander Graham Bell byl profesor fyziologie řeči. Od svých 23 let žil na rodinné farmě v Kanadě a v roce 1876 zkonstruoval první použitelný telefon.

inzulín - Kam inzulín píchnout? Na místě, kam si diabetik inzulín aplikuje velmi záleží. Nejrychleji se vstřebává z podkoží na břiše, pak z podkoží paže a potom stehna. Nejpomaleji účinkuje vpich do hýždí. Ráno, kdy máme potřebu inzulínu v těle nejvyšší, je výhodnější injekce do místa s rychlejším vstřebáváním. Kanadský lékář Frederick Banting získal roku 1923 Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu za objev hormonu inzulínu a jeho účinnosti při léčbě cukrovky.

brankářská maska - Postupem času se o masky začali sami brankáři starat o trochu více. Nešlo jen o chránič, maska se stala módním doplňkem. Obrázky a odstrašující motivy se objevovaly stále častěji na maskách a protihráči měli z brankářů s lebkou na masce opravdu strach. Profesionální kanadský hokejový brankář Jacques Plante začal jako první od roku 1959 pravidelně hrát s vlastní brankářskou maskou. Byl jedním z nejvýznamnějších inovátorů v hokeji.

push-up podprsenka - Tento kousek prádla patří hned vedle technických hračiček mezi oblíbený sortiment pánských nákupů. Pánové při nákupu podprsenky téměř nikdy nechybují. Vnady partnerky mají muži přece jen víc v oku než ona samotná a nejčastěji vybírají co jiného než typ push-up. V roce 1961 uvedla kanadská společnost Canadian Lady Corset Company nový model push-up podprsenky, který se v podstatě ve stejné podobě prodává dodnes.

Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. 

I.Doporučené dávkování při bolestech, při horečce:

Dospělí a dospívající nad 12 let užívají obvykle 1 potahovanou tabletu APO-IBUPROFEN 400 mg  3krát denně s odstupem minimálně 4 hodiny. Bez doporučení lékaře nesmí být překročena dávka 1200 mg ibuprofenu za den. 

Pokud se bolesti nezmírní po 5 dnech nebo horečka neustupuje po 3 dnech léčby přípravkem APO-IBUPROFEN 400 mg  nebo se obtíže zhorší, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

 

II. Doporučené dávkování při léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu:

Přípravek se u těchto onemocnění užívá dle doporučení lékaře, který stanoví i dávkování.

 

Dospělí a dospívající nad 12 let obvykle užívají 1-2 potahované tablety APO-IBUPROFEN 400 mg 3krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Pokud se při léčení revmatických onemocnění, nedostaví v průběhu jednoho až dvou týdnů zlepšení, poraďte se s lékařem o dalším postupu.

 

Lék APO-IBUPROFEN 400 mg je dostupný v baleních po 30 a 100 potahovaných tablet. APO-IBUPROFEN 400 mg je k dostání v široké síti lékáren a také v internetových obchodech jako například: 

Balení Dostupná balení - obrázek pro první eshop Dostupná balení - obrázek pro druhý eshop Dostupná balení - obrázek pro třetí eshop
30 tablet Koupit Koupit Koupit
100 tablet Koupit Koupit Koupit