LEVOXAL 5 MG

Volně prodejný lék


Lék proti alergiím, který zmírňuje příznaky celoroční i sezónní alergické rýmy a kopřivky, mezi které patří především rýma, kýchání, pálení očí, slzení či kopřivka. 

Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Lék k vnitřnímu užití. Účinnou látkou je levocetirizini dihydrochloridum. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem.

Příbalový leták

LEVOXAL 5 MG je lék proti alergiím, který zmírňuje příznaky celoroční i sezónní alergické rýmy a kopřivky.

Konkrétně pomáhá zmírňovat nosní, oční i kožní příznaky alergie, mezi které patří především rýma, kýchání, pálení očí, slzení, kopřivka.

Účinnou látkou Levoxalu  je levocetirizin v síle 5 mg. Levocetirizin je moderní antihistaminikum druhé generace s imunomodulačním účinkem.

 

Alergie imunopatologický stav neúčelné obrany organizmu vůči zevním antigenům. Alergie trápí 20 až 30 % dětí a 10 až 20 % dospělých. Nejlepší obranou proti alergii je vyhýbání se alergenu (pylu, prachu, roztočům, plísním apod.). Druhým způsobem je léčení příznaků alergie pomocí antihistaminik, tedy například pomocí léku Levoxal.

Doporučená dávka pro dospělé a děti od 6 let věku je 1 tableta denně. Levoxal 5 mg se nedoporučuje dětem mladším 6 let, protože tato forma tablet nedovoluje úpravu dávkování.

Tablety se polykají celé a zapíjejí se vodou, mohou se užívat s jídlem nebo i bez jídla.

Lék LEVOXAL je dostupný v balení po 14 potahovaných tabletách.

Levoxal je k dostání v široké síti lékáren a také v internetových obchodech jako například:

Balení Dostupná balení - obrázek pro první eshop Dostupná balení - obrázek pro druhý eshop Dostupná balení - obrázek pro třetí eshop
14 tablet Koupit Koupit Koupit