HEMAGEL

Zdravotnický prostředek


Odřeli jste se, popálili, či vás trápí jiné drobné poranění například ze sportu? Na tato poranění pomůže HemaGel, který pomáhá také při hojení chronických ran, jako jsou bércové vředy, proleženiny, diabetická noha.

Příbalový leták

HEMAGEL  je zdravotnický prostředek vhodný k ošetření akutních ran jako jsou: odřeniny, popáleniny I. stupě, malé řezné a sečné rány, drobná poranění v domácnosti, při sportu. Pomáhá také při hojení chronických ran, jako jsou bércové vředy, proleženiny, diabetická noha.

HemaGel eliminuje infekci v ráně, vychytává volné kyslíkové radikály z rány, zlepšuje vzhled jizvy a zabraňuje vzniku strupu.

Výhody Hemagelu

  • Zabraňuje vstupu infekce do rány.
  • Snižuje bolestivost rány po aplikaci.
  • Pohodlně a jednoduše se aplikuje.
  • Vyžaduje malý počet převazů (až jedenkrát za 2 dny).
  • Uspoří finanční náklady na ošetření díky nízkému počtu převazů.

HemaGel za svou existenci vděčí profesoru Wichterlemu z Ústavu makromolekulární chemie, jež s vývojem prostředku, nyní nazývaného HemaGel, začal již ve 20. letech 20. století. V roce 1997 byl projektu udělen český patent, jehož držitelem je Ústav makromolekulární chemie AV ČR, který na základě smluvního vztahu poskytuje výrobní práva k prostředku.

HemaGel nezůstal po získání českého patentu bez povšimnutí ani v zahraničí a v současnosti je velmi vítaným pomocníkem v terapii ran nejen například v Belgii, Španělsku a Polsku, ale také v Kuvajtu, Saúdské Arábii či Bahrajnu. 

HemaGel aplikujete v tenké vrstvě 1-2 mm na ránu s mírným přesahem na zdravou pokožku. Tím zajistíte bariéru proti vstupu infekce z vnějšího okolí do rány.

HemaGel  působí na principu vlhkého hojení, které podporuje v ráně fázi granulace a epitelizace. Kromě toho dokáže vlhké krytí typu HemaGel udržet správné pH a konstantní teplotu v ráně. Velmi důležitou výhodou pro pacienty je, že díky použití vlhkého hojení jsou převazy méně bolestivé a méně časté. Díky své patentované struktuře dokáže okamžitě po aplikaci začít vychytávat volné kyslíkové radikály z rány a tím výrazně zvýšit efekt vlhkého hojení rány. HemaGel  zabraňuje přístupu infekce do rány. 

HEMAGEL je dostupný v balení 5 a 30 gramů.

HEMAGEL je k dostání v široké síti lékáren a také v internetových obchodech jako například:

Balení Dostupná balení - obrázek pro první eshop Dostupná balení - obrázek pro druhý eshop Dostupná balení - obrázek pro třetí eshop
5 gramů Koupit Koupit Koupit
30 gramů Koupit Koupit Koupit
100 gramů Koupit Koupit Koupit