HEMAGEL PROCTO

Zdravotnický prostředek


Čípky pro ošetření akutních i chronických ran a kožních defektů v oblasti konečníku, zejména prasklin sliznice (fisur konečníku) a i u pacientů s hemoroidy.

Příbalový leták

HEMAGEL PROCTO je zdravotnický prostředek, který nabízí unikátní řešení pro ošetření akutních i chronických ran a kožních defektů v oblasti konečníku, zejména prasklin sliznice (fisur konečníku) i u pacientů s hemoroidy.

Vhodné pro všechny věkové kategorie, těhotné i kojící ženy.

Zavádí se pouze 1x denně, nejlépe na noc.

Čípky jsou určeny k dlouhodobému použití.

Doporučení: Při onemocnění konečníku je zvlášť důležité dbát o hygienu a pečovat a pravidelnou stolici. Je proto nutné pít dostatečné množství tekutin, jíst málo kořeněnou stravu a zvýšit příjem vlákniny.

 


HemaGel za svou existenci vděčí profesoru Wichterlemu z Ústavu makromolekulární chemie, jež s vývojem prostředku, nyní nazývaného HemaGel, začal již ve 20. letech 20. století.

 V roce 1997 byl projektu udělen český patent, jehož držitelem je Ústav makromolekulární chemie AV ČR, který na základě smluvního vztahu poskytuje výrobní práva k prostředku.

HemaGel nezůstal po získání českého patentu bez povšimnutí ani v zahraničí a v současnosti je velmi vítaným pomocníkem v terapii ran nejen například v Belgii, Španělsku a Polsku, ale také v Kuvajtu, Saúdské Arábii či Bahrajnu.

Čípky se zavádějí do konečníku pokud možno po stolici a po omytí, zaobleným koncem do konečníku. V místě perforace oddělte z proužku 1 čípek, obal mírným tahem roztrhněte a čípek z něj vyjměte. Zaobleným koncem napřed jej zaveďte hluboko do konečníku, nejlépe v mírném předklonu. Pokud lékař neurčí jinak, čípek HemaGel PROCTO se aplikuje (zavádí) jednou denně, nejlépe na noc.

HemaGel PROCTO díky své makromolekulární struktuře neprostupuje do organismu, čípky je tedy možné použít pro všechny věkové kategorie, těhotné i kojící. Vždy se ale poraďte se svým lékařem.

Hemagel PROCTO je k dispozici v baleních po 5 a 10 ks rektálních čípků a je k dostání v široké síti lékáren a také v internetových obchodech jako například:

Balení Dostupná balení - obrázek pro první eshop Dostupná balení - obrázek pro druhý eshop Dostupná balení - obrázek pro třetí eshop
5 čípků Koupit Koupit Koupit
10 čípků Koupit