HEMAGEL PRVNÍ POMOC

Zdravotnický prostředek


Balení obsahuje 5 gramů gelu, který urychluje hojení, a 3 kusy krycí Dermafolie. Sterilní transparentní převazová folie se dobře přizpůsobuje pokožce, chrání před sekundární infekcí a je odolná vůči vodě. 

Příbalový leták

HemaGel První pomoc je určen pro podporu hojení běžných drobných poranění. Máte drobnou řeznou ranku, vaše dítě si při pádu odřelo koleno nebo se vám po pěší túře v nepohodlné obuvi objevil puchýř? Pak je Hemagel První pomoc určen právě pro vás.

V každém balení HemaGel První pomoc najdete tubu s 5 gramy gelu a 3 kusy krycí Dermafolie. Sterilní transparentní převazová folie se dobře přizpůsobuje pokožce a je odolná vůči vodě.

HemaGel urychluje hojení rány, eliminuje infekci v ráně, vychytává volné kyslíkové radikály z rány, zlepšuje vzhled jizvy a zabraňuje vzniku strupu.

Výhody Hemagelu

·       Zabraňuje vstupu infekce do rány.

·       Snižuje bolestivost rány po aplikaci.

·       Pohodlně a jednoduše se aplikuje.

·       Vyžaduje malý počet převazů (až jedenkrát za 2 dny).

·       Uspoří finanční náklady na ošetření díky nízkému počtu převazů

Hemagel za svou existenci vděčí profesoru Wichterlemu z Ústavu makromolekulární chemie, jež s vývojem prostředku, nyní nazývaného Hemagel, začal již ve 20. letech 20. století. V roce 1997 byl projektu udělen český patent, jehož držitelem je Ústav makromolekulární chemie AV ČR, který na základě smluvního vztahu poskytuje výrobní práva k prostředku.

HemaGel nezůstal po získání českého patentu bez povšimnutí ani v zahraničí a v současnosti je velmi vítaným pomocníkem v terapii ran nejen například v Belgii, Španělsku a Polsku, ale také v Kuvajtu, Saúdské Arábii či Bahrajnu. 

HemaGel První pomoc se aplikuje jednou za 12 hodin nebo jednou denně po celé ploše rány a překrývá se Dermafolií. Při léčbě infikovaných a komplikovaných ran je nutné držet se při aplikaci přípravku HemaGel První pomoc doporučení ošetřujícího lékaře.

Díky unikátním vlastnostem gelu se rána bude hojit bezbolestně, rychleji a bez rizika zanesení infekce. Gel pomáhá odvádět z rány vznikající kyslíkové radikály, které jsou velmi nestabilní a narušují zdravé dělící se buňky, čímž výrazně zpomalují hojení. Díky navození optimálního pH gel minimalizuje riziko rozvoje zánětu. Naopak dodává ráně vlhkost (princip tzv. vlhkého hojení), takže se nevytváří žádný strup, vznikající jizva bude menší a méně nápadná. Při okamžitém použití ihned po poranění zabraňuje vzniku jizvy.

 

HEMAGEL PRVNÍ POMOC obsahuje tubu s 5 gramy HemaGelu a 3 kusy krycí folie Dermafoil.

HEMAGEL PRVNÍ POMOC je k dostání v široké síti lékáren a také v internetových obchodech jako například:

 

Balení Dostupná balení - obrázek pro první eshop Dostupná balení - obrázek pro druhý eshop
5 gramů + 3 folie Koupit Koupit