HEDELIX SIRUP

Volně prodejný lék


Tradiční rostlinný léčivý přípravek pro podpůrnou léčbu při kašli – usnadňuje vykašlávání. Sirup, který obsahuje hustý extrakt z břečťanového listu, je vhodný i pro naše nejmenší!

Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje hustý extrakt z břečťanového listu. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Příbalový leták

HEDELIX SIRUP je tradiční rostlinný lék při kašli pro Vás i vaše miminko. Je užívaný jako expektorans při kašli provázejícím nachlazení - usnadňuje vykašlávání hlenu z dýchacích cest. Obsahuje hustý extrakt z břečťanového listu.

  • Přípravek HEDELIX SIRUP mohou užívat děti od narození, dospívající a dospělí.
  • Pohodlné dávkování pro kojence do 1 roku - stačí 1x denně 1/2 odměrky.
  • Hedelix sirup je bez alkoholu, cukru a barviv.

Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno na zkušenosti z dlouhodobého použití.

 

Břečťan je velice známá rostlina - najdeme ho v lesích a parcích, kde často tvoří hustý přízemní porost. Jako okrasa se pěstuje v zahradách, kde jej můžeme vidět, jak se plazí po zdech domů.

Břečťanový list byl proti kašli používán již v 16. stolení a oficiálně mu byla schopnost mírnit kašel přiznána v 19. století. Pro břečťan je charakteristický poměrně vysoký obsah saponinů, glykosidu hederinu (helixinu), tříslovin a flavonoidů.

 

Doporučená dávka přípravku je:

  • Kojenci do 1 roku: 1x denně 2,5 ml
  • Děti od 1 do 4 let: 3x denně 2,5 ml
  • Děti od 5 do 12 let: 3 až 4x denně 2,5 ml
  • Dospělí a dospívající od 12 let: 3x denně 5 ml

Hedelix sirup se užívá nezředěný buď při jídle, nebo mezi jídly. U kojenců a batolat je možno podávat jej v malém množství čaje nebo ovocné šťávy. Zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Balení Hedelix sirup obsahuje 100 ml sirupu.

Je k dostání v široké síti lékáren a také v internetových obchodech jako například:

Balení Dostupná balení - obrázek pro první eshop Dostupná balení - obrázek pro druhý eshop Dostupná balení - obrázek pro třetí eshop
100 ML Koupit Koupit Koupit